Gabinet Okulistyczny

Gabinet Diagnostyczny

Salon
Optyczny

Pracownia Optyczna

Specjalistyczne badania narządu wzroku,
wykonywane w Centrum Optyka w Tychach.

Jako jeden z nielicznych ośrodków okulistycznych wykonujemy badania OCT za pomocą Optycznego Koherentnego Tomografu SOCT Copernicus. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępne na rynku. Doskonałej jakości obrazy oraz oprogramowanie zawierające wszystkie funkcje niezbędne do ich komputerowej analizy powodują, że Soct Copernicus jest liderem aparatury OCT.

Tomograf OCT

(Optyczna Koherentna Tomografia) to bardzo nowoczesna, nieinwazyjna i bezkontaktowa technika obrazowania przekrojów tkanek oka takich jak na przykład: siatkówka, tarcza nerwu wzrokowego czy rogówka. Badanie to jest wykorzystywane we wczesnej diagnostyce schorzeń takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki (AMD), zmiany cukrzycowe w siatkówce oka, otwór w plamce, obrzęk plamki czy nowotwory oka. Schorzenia te mogą nieuchronnie prowadzić do utraty wzroku, stąd tak ważna jest ich wczesna i precyzyjna diagnostyka.

Badanie Pola Widzenia - Optopol Technology

Niezawodna metoda pomiaru przy chorobach układu nerwowego, zwłaszcza umiejscowionych w mózgu, Choroby nerwu wzrokowego, Jaskry, Odwarstwieniu Siatkówki. Istnieją choroby, w których pacjent przestaje widzieć część obrazu. Na przykład patrząc na wprost nie widzi czegoś, co dzieje się w bok od niego, chyba, że skieruje wzrok w tamtą stronę. Takie przypadki pozwala wykryć badanie pola widzenia (perymetria), czyli pola, które pacjent widzi, cały czas patrząc w jeden, centralny punkt.

Badanie OCT

jest nieinwazyjne, bezkontaktowe, nie wymaga przygotowania i może być powtarzane wielokrotnie. Kilkukrotne wykonanie OCT pozwala na śledzenie przebiegu choroby na przestrzeni czasu oraz ocenę skuteczności leczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich chorób jak jaskra, AMD lub retinopatia cukrzycowa. Wykonujemy między innymi wraz z opisem: obrazy siatkówki; obrazy nerwu wzrokowego; pomiary grubości rogówki; pomiary kąta przesączania

Pomiar Ciśnienia wewnątrz gałkowego

Pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego, czyli tonometria, to jedno z podstawowych badań okulistycznych. Prawidłowo ciśnienie wewnątrz gałki ocznej powinno mieścić się w granicach 10-21 mmHg. Podwyższone ciśnienie to najważniejszy czynnik ryzyka jaskry – choroby prowadzącej do zniszczenia nerwu wzrokowego. Jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty. Dlatego każda osoba która jest badana w Naszym Zakładzie ma zmierzone ciśnienie oczu podczas rutynowego badania okulistycznego.

Pomiar Keratometrii Canon Technology

Pomiar keratometrii, to w pełni zautomatyzowany pomiar krzywizny rogówki nieodzowny przy doborze soczewek kontaktowych.

STEP BY STEP

Added big Parallax background with background size set to "COVER" on Section via Box Model tab.
Added two small Parallax backgrounds with background size set to "AUTO" on Section via Box Model tab.
Added vertical padding for Mobile breakpoint on Column via Box Model tab.