Wczesne wykrycie wady wzroku i jej prawidłowa korekcja u dziecka, daje szansę na jego prawidłowe widzenie w późniejszym życiu. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym terapia jest skuteczniejsza, mniej inwazyjna i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Głównym celem badań przesiewowych wzroku u dzieci jest wykrycie niedowidzenia i związanych z nim zaburzeń okulistycznych, rozpoznanie zeza i różnowzroczności (anizometropii).

Nasz zakład od lat oferuje bezpłatne przesiewowe badania wzroku dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.

Każda nieprawidłowość związana z niewyraźnym widzeniem u dziecka powinna być zbadana, a w wyniku diagnozy, jeśli to konieczne, powinny być podjęte działania zapobiegawcze i lecznicze, tak, by wspierać rozwój dziecka. Zaburzenia wzroku w wieku przedszkolnym i szkolnym mogą bowiem powodować problemy z nauką, koncentracją, i w dalszej konsekwencji zaburzać prawidłowy rozwój dziecka.

Podczas każdego badania przeprowadzanego w naszym zakładzie, przy użyciu testów optometrycznych, określamy stan wzroku dziecka, rozpoznajemy ewentualną wadę wzroku i zajmujemy się jej leczeniem. Poszczególne elementy badania wzroku u dzieci różnią się w zależności od wieku dziecka.

Najnowsze osiągnięcia technologiczne, nowatorski sprzęt okulistyczny oraz postęp wiedzy pozwalają nam na przeprowadzanie dokładnych i skutecznych badań, czym wspieramy prawidłowy rozwój naszym młodych Klientów.

badanie-przesiewowe

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!

Zostaw komentarz


Zapisz się na badanie wzroku: 32 327 12 86

lub

-

a my oddzwonimy do Ciebie i umówimy wizytę.