Okulista Tyczhy Gabinet Okulistyczny

Badania i usługi dodatkowe

W naszym gabinecie okulistycznym pracują lekarze okuliści:
dr nauk medycznych, specjalista chorób oczu ANETA GABOREK oraz specjalista chorób oczu KATARZYNA WOJCIESZKIEWICZ-HACUŚ.

Rejestracja

REJESTRACJA TELEFONICZNA:
32 327 12 86

Zostaw wiadomość e-mail, oddzwonimy do Ciebie i umówimy Twoją wizytę.

Poniedziałek - Piątek
w godz. 9.00 - 18.00

Dowiedz się jakie badania przeprowadzamy w naszym gabnecie okulistycznym.

(Autorefraktometr) Badanie wzroku wykonywane za pomocą komputera, pozwala na uzyskanie przybliżonej wartości refrakcji (wady wzroku) i jest pierwszym etapem w trakcie dobierania szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych. Badanie jest bardzo precyzyjne i szybkie. Nie wymaga od badającego się przygotowania.

Dobór mocy okularowej wykonujemy w Gabinecie Okulistycznym na foropterze elektronicznym. Urządzenie oprócz określenia mocy szkieł, pozwala między innymi wychwycić takie dysfunkcje wzroku jak np. zez ukryty. W szybki i komfortowy sposób, można bardzo precyzyjnie dopasować szkła optyczne i soczewki kontaktowe korygujące wadę wzroku.
W naszym salonie możesz przymierzyć szkła progresywne, zanim podejmiesz decyzję o ich zakupie. Po dobraniu odpowiedniej mocy optycznej, możesz to sprawdzić bez zobowiązań.
Bezpośrednio po badaniu, bezpłatnie otrzymujesz soczewki próbne. Nasze kompleksowe wsparcie dla Ciebie polega na dopasowaniu mocy soczewki, uczymy też jak je zakładać i zdejmować. W trakcie wykonywanego dopasowania, komputerowo sprawdzamy keratometrię, czyli wykonujemy pomiar krzywizny przedniej rogówki, aby jeszcze lepiej i bardziej precyzyjnie dopasować soczewki do Twoich oczu.
Pomiar ciśnienia, czyli pachymetria, to niezbędne badanie w diagnostyce i leczeniu jaskry. Wykonujemy je u każdego naszego pacjenta. Badanie pozwala ocenić, czy zmierzone ciśnienie śródgałkowe jest odpowiednie. Pozwala to zapobiec wielu groźnym powikłaniom.
Ocena stanu tylnego odcinka oka, stanu siatkówki w tym plamki żółtej, tarczy nerwu wzrokowego i naczyń krwionośnych. Badanie to pozwala zdiagnozować nie tylko choroby okulistyczne, ale także wiele schorzeń ogólnoustrojowych. Po badaniu nie powinieneś prowadzić samochodu.
Diagnostyka i leczenie oraz uświadamianie Pacjentów o czynnikach środowiskowych sprzyjających rozwojowi tych chorób.
Diagnostyka zaćmy opiera się na ocenie przezierności soczewki, po uprzednim rozszerzeniu żrenic, w badaniu przy użyciu światła lampy szczelinowej.
Napięcie gałki ocznej utrzymuje tzw. ciecz wodnistą, która stale wytwarza się w oku. Ciecz wodnista opuszcza gałkę oczną w miejscu zwanym kątem przesączania. Kąt przesączania odpowiada za odpływ z gałki ocznej cieczy wodnistej, a tym samym za utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oku.
Nieinwazyjne badanie diagnostyczne polegające na pomiarze krzywizny i mocy łamiącej rogówki, oraz stwierdzenie istnienia lub braku astygmatyzmu.
Perymetria to badanie okulistyczne polegające na ustaleniu, jak dużą część obrazu widzi pacjent. Podczas badania powstaje szczegółowa mapa z punktami, które pacjent widział i nie zareagował. Badanie wykonuje się najczęściej w celu diagnostyki jaskry.
Ciało obce w oku, to najczęściej pyłki, małe muszki, piasek lub rzęsy które podrażniają spojówkę. Również ciałem obcym mogą być opiłki metalu lub szkła. Nawet niewielkich rozmiarów ciało obce powoduje zaczerwienienie i podrażnienie spojówki, zwiększone łzawienie, problemy z prawidłowym widzeniem oraz piekący ból. Lekarz dokonuje oceny jakiego typu i jakie uszkodzenia powstały oraz je usuwa.
Monitorowanie stanu gałki ocznej i zapobieganie uszkodzeniom wrastających rzęs poprzez ich usuwanie przez okulistę.
Sprawdzenie widzenia obuocznego, widzenia barw oraz skorygowanie wady wzroku, poprzez dopasowanie odpowied nich soczewek kontaktowych do pracy na wysokości.
Dopasowanie odpowiedniej korekcji do pracy w bliży oraz odległościach pośrednich, oraz dopasowanie odpowiednich powłok ochronnych odbijających szkodliwe światło z monitorów ekranowych. Podczas doboru mocy okulista wykonuje również ocenę przedniego odcinka oka, badanie dna oka oraz pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Dobór najlepszej możliwej korekcji okularowej, oraz pomocy optycznych takich jak lupy powiększające, lupy podświetlane lub lupy stawiane na tekście.
(OCT siatkówki, nerwu wzrokowego, pachymetria, pomiar kąta przesączania) Nieinwazyjna metoda obrazowania przekrojów tkanek oka. Uzyskujemy precyzyjny obraz siatkówki, nerwu wzrokowego i plamki żółtej. Możemy mierzyć grubość rogówki oraz sprawdzać kąt przesączania płynu w nerwie wzrokowym. Badanie Tomografem OCT jest wykorzystywane w celu wczesnej diagnostyki wielu schorzeń oczu.

Wszystkie badania przeprowadzamy przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego.