Gabinet Okulistyczny

Gabinet Diagnostyczny

Salon
Optyczny

Pracownia Optyczna

Gabinet Okulistyczny

Badania i usługi dodatkowe

Dowiedz się z jakich usług możesz skorzystać w naszym gabinecie okulistycznym.

(Autorefraktometr) Badanie wzroku wykonywane za pomocą komputera, pozwala na uzyskanie przybliżonej wartości refrakcji (wady wzroku) i jest pierwszym etapem w trakcie dobierania szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych. Badanie jest bardzo precyzyjne i szybkie. Nie wymaga od badającego się przygotowania.
Dobór mocy okularowej wykonujemy w Gabinecie Okulistycznym na foropterze elektronicznym. Urządzenie oprócz określenia mocy szkieł, pozwala między innymi wychwycić takie dysfunkcje wzroku jak np. zez ukryty. W szybki i,komfortowy sposób, można bardzo precyzyjnie dopasować szkła optyczne i soczewki kontaktowe korygujące wadę wzroku.
W naszym salonie możesz przymierzyć szkła progresywne, zanim podejmiesz decyzję o ich zakupie. Po dobraniu odpowiedniej mocy optycznej, możesz to sprawdzić bez zobowiązań.
Bezpośrednio po badaniu, bezpłatnie otrzymujesz soczewki próbne. Nasze kompleksowe wsparcie dla Ciebie polega na dopasowaniu mocy soczewki, nauki ich zakładania i zdejmowania, uczymy zakładania. W trakcie wykonywanego dopasowania, komputerowo sprawdzamy keratometrię, czyli wykonujemy pomiar krzywizny przedniej rogówki, aby jeszcze lepiej i bardziej precyzyjnie dopasować soczewki do Twoich oczu.
Pomiar ciśnienia, czyli pachymetria, to niezbędne badanie w diagnostyce i leczeniu jaskry, wykonujemy je u każdego naszego pacjenta. Badanie pozwala ocenić, czy zmierzone ciśnienie śródgałkowe jest jest odpowiednie. Pozwala to zapobiec wielu groźnym powikłaniom.
Ocena stanu tylnego odcinka oka, stan siatkówki w tym plamki żółtej, nerwu wzrokowego, naczyń krwionośnych oraz tarczy nerwu wzrokowego. Badanie to pozwala zdiagnozować nie tylko choroby okulistyczne, ale także wiele schorzeń ogólnoustrojowych. Po badaniu nie powinieneś prowadzić samochodu.
Napięcie gałki ocznej utrzymuje tzw. ciecz wodnistą, która stale wytwarza się w oku. Ciecz wodnista opuszcza gałkę oczną w miejscu zwanym kątem przesączania. Kąt przesączania odpowiada za odpływ z gałki ocznej cieczy wodnistej, a tym samym za utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oku.
Perymetria to badanie okulistyczne polegające na ustaleniu, jak dużą część obrazu widzi pacjent. Podczas badania powstaje szczegółowa mapa z punktami, które pacjent widział i nie zareagował .Badanie wykonuje się najczęściej w celu diagnostyki jaskry.
(OCT siatkówki, nerwu wzrokowego, pachymetria, pomiar kąta przesączania) Nieinwazyjna metoda obrazowania przekrojów tkanek oka. Uzyskujemy precyzyjny obraz siatkówki, nerwu wzrokowego i plamki żółtej. Możemy mierzyć grubość rogówki oraz sprawdzać kąt przesączania płynu w nerwie wzrokowym. Badanie Tomografem OCT jest wykorzystywane w celu wczesnej diagnostyki wielu schorzeń oczu.

Specjalistyczne badania narządu wzroku,
wykonywane w Centrum Optyka w Tychach.

Jako jeden z nielicznych ośrodków okulistycznych wykonujemy badania OCT za pomocą Optycznego Koherentnego Tomografu SOCT Copernicus. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępne na rynku. Doskonałej jakości obrazy oraz oprogramowanie zawierające wszystkie funkcje niezbędne do ich komputerowej analizy powodują, że Soct Copernicus jest liderem aparatury OCT.

Tomograf OCT

(Optyczna Koherentna Tomografia) to bardzo nowoczesna, nieinwazyjna i bezkontaktowa technika obrazowania przekrojów tkanek oka takich jak na przykład: siatkówka, tarcza nerwu wzrokowego czy rogówka. Badanie to jest wykorzystywane we wczesnej diagnostyce schorzeń takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki (AMD), zmiany cukrzycowe w siatkówce oka, otwór w plamce, obrzęk plamki czy nowotwory oka. Schorzenia te mogą nieuchronnie prowadzić do utraty wzroku, stąd tak ważna jest ich wczesna i precyzyjna diagnostyka.

Badanie Pola Widzenia - Optopol Technology

Niezawodna metoda pomiaru przy chorobach układu nerwowego, zwłaszcza umiejscowionych w mózgu, Choroby nerwu wzrokowego, Jaskry, Odwarstwieniu Siatkówki. Istnieją choroby, w których pacjent przestaje widzieć część obrazu. Na przykład patrząc na wprost nie widzi czegoś, co dzieje się w bok od niego, chyba, że skieruje wzrok w tamtą stronę. Takie przypadki pozwala wykryć badanie pola widzenia (perymetria), czyli pola, które pacjent widzi, cały czas patrząc w jeden, centralny punkt.

Badanie OCT

jest nieinwazyjne, bezkontaktowe, nie wymaga przygotowania i może być powtarzane wielokrotnie. Kilkukrotne wykonanie OCT pozwala na śledzenie przebiegu choroby na przestrzeni czasu oraz ocenę skuteczności leczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich chorób jak jaskra, AMD lub retinopatia cukrzycowa. Wykonujemy między innymi wraz z opisem: obrazy siatkówki; obrazy nerwu wzrokowego; pomiary grubości rogówki; pomiary kąta przesączania

Pomiar Ciśnienia wewnątrz gałkowego

Pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego, czyli tonometria, to jedno z podstawowych badań okulistycznych. Prawidłowo ciśnienie wewnątrz gałki ocznej powinno mieścić się w granicach 10-21 mmHg. Podwyższone ciśnienie to najważniejszy czynnik ryzyka jaskry – choroby prowadzącej do zniszczenia nerwu wzrokowego. Jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty. Dlatego każda osoba która jest badana w Naszym Zakładzie ma zmierzone ciśnienie oczu podczas rutynowego badania okulistycznego.

Pomiar Keratometrii Canon Technology

Pomiar keratometrii, to w pełni zautomatyzowany pomiar krzywizny rogówki nieodzowny przy doborze soczewek kontaktowych.