Gabinet diagnostyczny

Kontroluj swój wzrok systematycznie! Co najmniej raz w roku!

W naszym gabinecie diagnostycznym, przeprowadzamy profesjonalne badania, które pomogą Ci uniknąć problemów ze wzrokiem.

Tomograf OCT (Optyczna Koherentna Tomografia) to bardzo nowoczesna, nieinwazyjna i bezkontaktowa technika obrazowania przekrojów tkanek oka takich jak na przykład: siatkówka, tarcza nerwu wzrokowego czy rogówka. Badanie to jest wykorzystywane we wczesnej diagnostyce schorzeń takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki (AMD), zmiany cukrzycowe w siatkówce oka, otwór w plamce, obrzęk plamki czy nowotwory oka. Schorzenia te mogą nieuchronnie prowadzić do utraty wzroku, stąd tak ważna jest ich wczesna i precyzyjna diagnostyka.

Jesteśmy dumni, że jako jeden z nielicznych ośrodków okulistycznych wykonujemy badania OCT za pomocą Optycznego Koherentnego Tomografu SOCT Copernicus. Oddajemy do Państwa dyspozycji jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku. Doskonałej jakości obrazy oraz oprogramowanie zawierające wszystkie funkcje niezbędne do ich komputerowej analizy powodują, że Soct Copernicus jest liderem aparatury OCT. Potwierdzają to entuzjastyczne opinie użytkowników, otrzymywane nagrody i stale rosnąca pozycja na światowym rynku.

Badanie OCT jest nieinwazyjne, bezkontaktowe, nie wymaga przygotowania i może być powtarzane wielokrotnie. Systematyczne wykonywanie badania OCT, umożliwia śledzenie przebiegu choroby i ocenę skuteczności leczenia. W trakcie badania otrzymujemy: precyzyjny obraz siatkówki, nerwu wzrokowego; możemy zaobserwować grubość rogówki oraz kąt przesączania nerwu wzrokowego.

Badanie Pola Widzenia (Optopol Technology)

Istnieją choroby, w których pacjent przestaje widzieć część obrazu. Na przykład, patrząc na wprost nie widzi czegoś, co dzieje się w bok od niego, chyba, że skieruje wzrok w tamtą stronę. Takie przypadki niedowidzenia, możemy diagnozować przy pomocy Perymetru.
Badanie pola widzenia, wykonane za pomocą perymetru jest niezawodną metodą pomiaru leczenia chorób układu nerwowego, zwłaszcza tych, umiejscowionych w mózgu.

Pomiar Ciśnienia wewnątrz gałkowego Canon Technology

Pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego, czyli tonometria, to jedno z podstawowych badań okulistycznych. Prawidłowo ciśnienie wewnątrz gałki ocznej powinno mieścić się w granicach 10-21 mmHg. Podwyższone ciśnienie to najważniejszy czynnik ryzyka jaskry – choroby prowadzącej do zniszczenia nerwu wzrokowego. Jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty. Dlatego każda osoba która jest badana w Naszym Zakładzie ma zmierzone ciśnienie oczu podczas rutynowego badania okulistycznego.

Pomiar Keratometrii Canon Technology

W pełni zautomatyzowany pomiar krzywizny rogówki nieodzowny przy doborze soczewek kontaktowych.