Coraz więcej czasu, spędzamy przed urządzeniami emitującymi światło niebieskie.

Monitory laptopów, ekrany telewizorów i nasze smartfony, mogą być odpowiedzialne za mroczki przed oczami, zmęczenie oczu, bóle głowy, suchość oczu, a nawet nieostre widzenie.

Intensywna ekspozycja na światło niebieskie może też zwiększać ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej i uszkodzenia siatkówki. Badacze dowodzą, również możliwość wystąpienia innych chorób, ponieważ mniejsza ilość wytwarzanej melatoniny, zakłóca naturalny cykl snu i związane z tym ryzyko wystąpienia problemów kardiologicznych, metabolicznych i osłabienie całego systemu odpornościowego.

Największą troską powinniśmy otoczyć nasze dzieci, ponieważ soczewki ich oczu są bardziej transparentne, przez co przepuszczają większą ilości światła niebieskiego z różnych ekranów LCD.
Najlepszym rozwiązaniem, wydają się być okulary wyposażone w szkła z powłoką blue, które blokują szkodliwe oddziaływanie światła niebieskiego na nasze oczy.

mo-post0248www

Czy posiadasz okulary wyposażone w szkła z powłoką bluecare?
Podziel się swoim doświadczeniem w ich użytkowaniu i zostaw komentarz.

Jeśli jeszcze nie posiadasz szkieł z powłoką BlueCare, zapraszamy na Dni Otwarte do naszego salonu w dniach 21-25 listopada.

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!

Zostaw komentarz


Okulary na wiosnę: Otwarte Drzwi do Świata Stylu i Ochrony Oczu! - Optyk Okulista Tychy Modne Okulary

9 miesięcy temu

[…] wyróżniają się okulary z powłoką Blue care? To nie tylko stylowy dodatek, ale przede wszystkim ochrona dla Twoich oczu. Szczególnie […]

Zapisz się na badanie wzroku: +48323271286

lub

-

a my oddzwonimy do Ciebie i umówimy wizytę.