blog-03-tonometria

Tonometria stanowi część rutynowego badania okulistycznego. Umożliwia ono pomiar ciśnienia wewnątrz oka. Nasza gałka oczna wypełnione jest cieczą tzw. płynem śródocznym, który zapewnia jej prawidłowe napięcie i odpowiednie uwodnienie rogówki i soczewki.

Dla naszego oka ważne jest aby ciśnienie płynu mieściło się w granicach 10–21 mm Hg.
W naszym gabinecie wykonujemy tonometrię bezkontaktową, typu air-push, gdzie podmuch sprężonego powietrza na moment spłaszcza rogówkę. Ten podmuch może nieco Cię zaskoczyć, ale jak zapewnia nasza optyk Agnieszka, absolutnie nie boli.

Decydując się na wybór okularów korekcyjnych w naszej firmie, zarówno miłośnicy klasyki, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością dopasują dla siebie idealne oprawy. Wzory oraz dostępne kolory są niemal nieograniczone. Dbamy o to aby wpisywać się w aktualne trendy, a nawet je kreować, proponując Państwu oprawy „inne” niż wszystkie. Materiały opraw cechuje wytrzymałość, a zarazem lekkość i wygoda w użytkowaniu. Dzięki tej ogromnej różnorodności, nasi Klienci zawsze mają duży ich wybór i chętnie wracają po kolejne modele.

Po co wykonuje się to badanie?

Niskie lub zbyt wysokie ciśnienie płynu wewnątrzgałkowego, może być przyczyną rozwoju jaskry, a jak zapewne wiesz, choroba ta może doprowadzić do całkowitej i nieodwracalnej utraty wzroku.

Dlatego badaj swoje oczy przynajmniej raz do roku. W każdy poniedziałek możesz to zrobić u nas bez opłat.

Zapraszamy

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!

Zostaw komentarz


Zapisz się na badanie wzroku: +48323271286

lub

-

a my oddzwonimy do Ciebie i umówimy wizytę.