blog-04-dieta2

Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta jest kluczem do utrzymania zdrowia twoich oczu i zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób oczu.
Wiele poważnych schorzeń oczu, takich jak: zaćma, która powoduje niewyraźne widzenie; zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, jaskra, czy suche oko oraz słabe widzenie w nocy, możesz uniknąć jesli do swojej diety dołączysz pokarmy zawierające szereg witamin, składników odżywczych i minerałów, zwanych przeciwutleniaczami.

Najlepiej będzie jeśli stworzysz dla siebie zbilansowaną dietę z różnorodnymi białkami, nabiałem, owocami i warzywami. Niech ta dieta będzie kolorowa! Ogranicz też spożycie niezdrowej, przetworzonej żywności, która zawiera tłuszcze nasycone i/lub dużo cukru.

dieta dobra dla twoich oczu

Najlepsze pokarmy dla twoich oczu to:

  • Ryby, zwłaszcza łosoś, które zawierają "zdrowe" kwasy tłuszczowe omega-3.
  • 2 jajka. Żółtka zawierają witaminę A, luteinę, zeaksantynę i cynk, które są niezbędne dla zdrowia oczu.
  • Migdały, które podobnie jak inne orzechy i nasiona, korzystnie wpływają na dobre zdrowie oczu. (Migdały zawierają witaminę E.)
  • Produkty mleczne, takie jak mleko i jogurt, mogą być dobre dla oczu. Zawierają witaminę A oraz cynk.
  • Marchew, która podobnie jak żółtka jaj, zawiera witaminę A i beta-karoten.
  • Jarmuż, który zawiera wiele ważnych witamin, składników odżywczych i minerałów. Jest niezwykle dobry dla zdrowia oczu. Jarmuż zawiera przeciwutleniacze, luteinę i zeaksantynę,
  • Pomarańcze i inne owoce cytrusowe zawierają witaminę C, która jest kluczowa dla zdrowia oczu. Witamina C przyczynia się do utrzymania zdrowych naczyń krwionośnych oczu. Może zwalczać rozwój zaćmy, a w połączeniu z innymi witaminami i składnikami odżywczymi zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem.

Poznaj też wyjątkową formułę 8 kwasów omega o nazwie Core care, które wspierają nie tylko Twoje oczy, ale i serce, stawy, pracę mózgu, Twoją skórę, włosy i paznokcie.

  • Czytaj na zaprzyjaźnionej stronie.
Core Care

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!

Zostaw komentarz


Zapisz się na badanie wzroku: +48323271286

lub

-

a my oddzwonimy do Ciebie i umówimy wizytę.