Zanim wybierzesz wymarzone okulary, koniecznie wykonaj kilka specjalistycznych badań, które pomogą zachować dobry wzrok na dłużej.

blog-02-dopasowane-okulary 1
Badanie Tomografem OCT daje możliwość bardzo wczesnego wykrycia wszelkich zmian na siatkówce, nerwie wzrokowym i plamce żółtej. Ma ogromne znaczenie w monitorowaniu tych schorzeń i w ich leczeniu. Wykonanie tego badania umożliwia z niezwykłą dokładnością i precyzją zobrazować strukturę oka i ujawnić wszelkie zmiany patologiczne.
blog-02-dopasowane-okulary
Decydując się na wybór okularów korekcyjnych w naszej firmie, zarówno miłośnicy klasyki, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością dopasują dla siebie idealne oprawy. Wzory oraz dostępne kolory są niemal nieograniczone. Dbamy o to aby wpisywać się w aktualne trendy, a nawet je kreować, proponując Państwu oprawy „inne” niż wszystkie. Materiały opraw cechuje wytrzymałość, a zarazem lekkość i wygoda w użytkowaniu. Dzięki tej ogromnej różnorodności, nasi Klienci zawsze mają duży ich wybór i chętnie wracają po kolejne modele.

Sprawdź, czy nie masz astygmatyzmu?

Astygmatyzm to powszechna wada wzroku, która powoduje niewyraźne i nieostre widzenie na każdą odległość. Wada ta najczęściej występuje kiedy powierzchnia oka jest nieregularna i powoduje rozproszenie światła wpadającego do oka, zamiast skupiać je prawidłowo na siatkówce. Test który widzisz na zdjęciu pozwala sprawdzić czy występuje astygmatyzm i jaki jest jego rodzaj. Wszystkie linie tarczy powinny być równe i tak samo wyraźne. Jeżeli jedne linie są grubsze a inne cieńsze, to wiemy już że występuje wada astygmatyzmu.
blog-02-dopasowane-okulary 2

Testy widzenia przestrzennego

Nie wszystkie problemy wzrokowe można wykryć podczas rutynowego badania wzroku, którego podstawowym celem jest ustalenie wady i dopasowanie okularów. Jeśli miewasz częste bóle głowy, problemy z koncentracją, szybko się męczysz podczas czytania z bliska lub pracy przy komputerze, jeżeli masz problemy z oceną odległości, a nawet niezdarność czy tendencje do przewracania rzeczy, możesz przy pomocy specjalnych testów ocenić stan widzenia obuocznego. Często tych objawów nie kojarzymy ze wzrokiem, dlatego warto sprawdzić czy nasze widzenie przestrzenne nie jest przyczyną tych dolegliwości.
Decydując się na wybór okularów korekcyjnych w naszej firmie, zarówno miłośnicy klasyki, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością dopasują dla siebie idealne oprawy.
blog-02-dopasowane-okulary 3
Gdy wykonamy już te badania, wtedy z 5000 różnych wzorów oprawek, możemy wybrać dla Ciebie te "jedyne". Wybór kształtu i koloru jest praktycznie nieograniczony. Zarówno miłośnicy klasyki, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością znajdą dla siebie to, czego szukają. Dbamy o to, aby wpisywać się w aktualne światowe trendy i je kreować. Oddajemy w Twoje ręce oprawy okularowe różne od wszystkich innych.
Materiały z których wykonywane są okulary, cechuje nie tylko wytrzymałość, ale też lekkość i wygoda w użytkowaniu na co dzień. Wiemy, że dając naszym Klientom wszechstronny wybór i wysoką jakość, zawsze chętnie do nas wracają. Zapraszam Elżbieta Lach

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!

Zostaw komentarz


Twoja osobowość i okulary. - Optyk Okulista Tychy Modne Okulary

2 lata temu

[…] Podobny artykuł: Idealnie dobrane okulary […]

Zapisz się na badanie wzroku: +48323271286

lub

-

a my oddzwonimy do Ciebie i umówimy wizytę.