Jak wybrać okulary pasujące do Twojej osobowości i stylu życia?

Ponieważ ludzie na ogół rozpoznają Cię po Twojej twarzy, okulary, które nosisz, się częścią Twojej tożsamości.

Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać na osobę stateczną, kochającą zabawę, młodą duchem, nobliwą czy świadomą mody i stylu, odpowiednio dobrane okulary mogą pomóc ci kształtować to, jak będziesz postrzegany. A jeśli zdecydujesz się nosić tylko jedną parę okularów do wszystkiego co robisz, to również będzie mówiło coś o Tobie.

oprawki-04

A co mówią o Tobie Twoje okulary?

Okulary mogą pomóc ci zobaczyć prawdziwego siebie lub tworzyć twój wizerunek. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiednich opraw okularowych, pasujących do twojej osobowości i stylu życia.

Według stylistów, pierwszym krokiem, który Ci w tym pomoże, jest rozważenie różnych aspektów swojego życia. Na przykład, jaki rodzaj pracy wykonujesz? A po pracy,  jaki rodzaj wypoczynku preferujesz lub jakie inne zajęcia lubisz?

Czy jesteś dyrektorem, właścicielem firmy, albo entuzjastą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, zapracowaną mamą, emerytem lub studentem? Może jesteś artystą? A może, jak większość ludzi, prowadzisz styl życia, w którym jest miejsce na wiele różnych zajęć, zainteresowań i cech osobowości?

Każdy z nas może skorzystać z więcej niż jednej pary okularów, tak samo jak wszyscy potrzebujemy więcej niż jednej pary butów. Ogólnie rzecz biorąc, noszenie butów tenisowych jednocześnie z formalnym strojem, nie wygląda zbyt dobrze. Podobnym błędem, może być noszenie niewłaściwego typu okularów.

Optyk Tychy

Okulary do biznesu.

powinny wzbudzać zaufanie i twoją pewność siebie, wśród wielu klientów biznesowych, których spotykasz oraz wród spółpracowników. Najlepiej pozostań przy konserwatywnych kształtach i kolorach ram. Możesz też rozważyć poniższe opcje, aby twój wizerunek wyglądał bardziej profesjonalnie:

  • klasyczne kształty, takie jak owale, prostokąty, oraz migdałowy
  • tradycyjne kolory złota, srebra, brązu, szarości i czerni
  • plastikowe ramki bez jaskrawych kolorów i nietypowych kształtów

Dobrym wyborem mogą też być ramki tytanowe lub stali nierdzewnej. Kolory takie jak srebro, brąz, i czerń są generalnie dobrym wyborem, ponieważ świetnie pasują do większości garniturów biznesowych. Wszystkie złote odcienie, szylkretowe wzory i espresso to zwykle dobry wybór na odzież biznesową dla kobiet i mężczyzn.

Optyk Tychy

Okulary dla kreatywnych i modnych!

Jeśli chcesz w swoim wyglądzie podkreślić, że moda to ważny element twojego życia i poprzez nią chcesz wyrażać siebie, wybierz nowoczesne i klasyczne kształty w grubszych i większych plastikowych oprawkach.

Możesz też wykorzystać wielobarwne laminaty, albo też bardziej przyciągające wzrok kolory, np. niebieski lub fioletowy.

Dobrym i dość popularnym wyborem, mogą być dla ciebie oprawki w stylu retro lub vintage. Nowe wersje klasycznych kształtów ramek ze świeżymi kolorami i wykończeniami, raczej nigdy nie wyjdą z mody.

Okulary dla seniorów

To, że masz ponad 50 lat lub zbliżasz się do wieku emerytalnego, nie oznacza, że ​​musisz nosić ciężkie, staromodne okulary. Świeży styl okularów może zapewnić bardziej młodzieńczy wygląd zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kształty, takie jak lekkie prostokąty dla mężczyzn, oraz kocie oczy dla kobiet, to wybór godny rozważenia.

Twoją twarz mogą też fajnie ożywić oprawki z wykończeniem na wysoki połysk. Generalnie staraj się unikać ramek z matowym wykończeniem w kolorze szarym, czarnym lub w innych ciemnych kolorach. Stylistki w naszym zakładzie na pewno nie pozwolą Ci popełnić tego błędu. 🙂

Okulary dla studentów

Niezależnie od tego, czy studiujesz biznes, inżynierię, sztukę czy literaturę, studia to najlepszy czas na rozwinięcie własnej tożsamości i pokazanie swojego stylu.

Może lubisz styl geek'owy, styl retro? Nowoczesna rama z dużą ilością koloru? A może trzeźwy, intelektualny styl? Albo niezwykłe kształty, jasne kolory, wielkie oprawy i ciekawe detale dostępne w formie kolorowych laminacji. Wybór masz dzisiaj praktycznie nieograniczony. Korzystaj i nie obawiaj się wyrażać siebie w swoim najlepszym, ekscytującym okresie życia!

Okulary dla weekendowego sportowca.

Większość dorosłych w dni powszednie pracuje do 17-tej. Zwykle aktywne życie zaczynamy po tej godzinie lub dopiero w weekendy.

Tak samo jak eleganckie buty, to niezbyt dobry strój na siłownię, tak okulary, które nosisz w pracy, mogą być złym wyborem do uprawiania sportu i wszelkiej aktywności.

Jeśli potrzebujesz wysokiego komfortu, wydajności i bezpieczeństwa w trakcie noszenia okularów i aktywnego lub rekreacyjnego wypoczynku, wybierz dla siebie co najmniej jedną parę sportowych okularów przeciwsłonecznych, okularów sportowych lub po prostu bardziej swobodną oprawkę okularową o charakterze sportowym.

Nasi optycy pomogą Ci wybrać najlepsze oprawki okularowe dostosowane do Twoich potrzeb sportowych i aktywnego stylu życia.

Optyk Tychy

I choć pisaliśmy o oprawkach, poznaj kilka uwag na temat soczewek okularowych:

  • wybieraj zawsze powłokę antyrefleksyjną, która m.in. eliminuje irytujące odbicia i poprawia widzenie w nocy,
  • wybierz soczewki fotochromowe, które automatycznie przyciemniają się w świetle słonecznym, to doskonały wybór, jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu i nie chcesz zawsze nosić przy sobie okularów przeciwsłonecznych.
  • Jeśli masz ponad 40 lat, nie musisz pokazywać swojego wieku za pomocą okularów dwuogniskowych lub trójogniskowych? Wybierz dla siebie bezliniowe soczewki progresywne, dzięki którym zyskasz wyraźne widzenie na każdą odległość, a także bardziej młodzieńczy wygląd.

Zawsze warto też wybrać cienkie, lżejsze i bardziej atrakcyjne soczewki z poliwęglanu lub dobrego tworzywa o sferycznej konstrukcji.

Istnieje wiele opcji i możliwości dotyczących twoich okularów, które mogą być dla Ciebie mylące. Przed zakupem okularów, skorzystaj z fachowej pomocy optyka, najlepiej bezpośrednio przed zakupem w salonie.

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!

Zostaw komentarz